„Egy nárcisztikus sosem gyógyul párkapcsolatban” (Dr. Bánki György pszichiáter)
Ebből következik, hogy ha valaki azzal a reménnyel megy bele egy kapcsolatba, hogy “majd én segítek neki/miattam megváltozik”, biztosan kudarcra van ítélve…
Egy nárcisztikus mellett -is- érdemes teljesen egyszerű kérdéseket feltenni magunknak ahhoz, hogy megfelelő döntést tudjunk hozni:
– Jobban érzem magam vele, mint a kapcsolat előtt?
– Felszabadultabb/kiegyensúlyozottabb vagyok vele, mint nélküle?
– Biztonságban érzem magam vele/bízhatok benne?
– Támogat abban, hogy megvalósítsam magam/álmaim/vágyaim?
Ha a kérdésekre “nem” a válasz, vagy az, hogy “most ugyan nem, de így volt/remélem újra így lesz”, akkor érdemes elgondolkodni, hogy miért is marad a kapcsolatban?
Munkám során sokszor hallom azt a mondatot, hogy: „stressz-evő vagyok”. A jelenség azt takarja, hogyha az illető stressz helyzetbe kerül, szinte ellenállhatatlan vágyat érez arra, hogy egyen, mert ha nem, nem tud megnyugodni. És valóban, Bővebben...…
Nem csak az ukrajnai háború kapcsán osztom meg ezt a gondolatmenetet, hanem mert ugyanennek a belső háborúnak a következménye: – a (bármilyen szempontból) kisebbség gyűlölete – a (bármilyen szempontból) másság gyűlölete – a (bármilyen szempontból) Bővebben...…
…hogy nem tettünk meg az életben? Egy ápolónő, haldoklókkal folytatott beszélgetések alapján írt egy könyvet (Ware Bronnie: Életköny), amelyben azt foglalta össze, mik azok a dolgok, amiket a legtöbben megbántak életük végén. Az öt leginkább Bővebben...…
0 hozzászólás